Golfa Klubs Viesturi

  
        lv    en
              

307. dienas uzvarētāji

 

photo-34

"Viesturos" sarežģītajā greensome formātā startēja 18 komandas, kam palaimējās iztikt bez lietus. Lai sakopotu spēkus startam, spēlētāji varēja pasildīties pie kamīna, šo to iemalkot no prezidenta uzsauktā tilpuma un iestiprināties ar uzkodām.  

Atšķirībā no klasiska scramble, lielāka handikapa spēlētājiem klājās grūtāk, jo pēc sitieniem no tee uz glābiņu no partnera puses vairs cerēt nebija pamata, jo bumbiņu tālāk līdz iesišanai bedrītē bija jāspēlē pamīšus.  

Vislabāk apstākļus sev par labu izmantoja "Davis Golf Style" akadēmijas duets - DGSA vadītājs Dāvis Puksts un akadēmijas audzēknis Roberts Bišs. Uzvarētāji gan neto, gan bruto nospēlēja ar 68 sitieniem jeb -2 zem PAR.  

Ar laukuma PAR atbilstošu bruto rezultātu un neto -2 zem PAR finišēja Guntars un Linda Dobeļi, taču ne tik veiksmīgās beigas neļāva viņiem pakāpties augstāk par otro vietu. Tēva un meitas duetam augstākās pozīcijas liedza ieņemt ne tik veiksmīgi izspēlētas pēdējās bedrītes. Starp slēpošanas treniņiem uz golfa laukumu tikušie brāļi Kristaps un Miks Zvejnieki ieguva 3.vietu ar neto 69 sitieniem.  

Par godu visiem golferiem Mārtiņiem 10. novembrī "Viesturos" norisināsies Mārtiņdienas kauss Chapman formātā, kas daudziem golferiem jau pazīstams no sacensībām "Ozo". Dobeļiem tā būs iespēja citā formātā pacensties atspēlēties un sīvā cīņā pieveikt Pukstu/Bišu. Arī citas komandas iegūs vēl vienu iespēju apliecināt labākas sadarbības prasmes. 

Mārtiņdienas turnīra green fee būs 10 latu (gada kartes īpašniekiem un DGSA akadēmijas junioriem par brīvu), bērniem līdz 18 gadiem - 5 lati. Dalības maksa - 15 latu ("Viesturu" 2013. gada biedriem 7,50 Ls), bet jo īpaša pretimnākšana Mārtiņiem, kam laukums uzsauc bezmaksas green fee.


 

MĀRTIŅDIENAS KAUSS 2013 - Open

 

SACENSĪBU NOLIKUMS

 

1.Vadība

Sacensības organizē un tiesāšanu nodrošina golfa laukuma “Viesturi” sacensību komiteja. Galvenais tiesnesis – Dāvis Puksts.

 

2. Sacensību vieta un laiks

2.1. Sacensības notiek Golfa laukumā Viesturi.

2.2. Spēlētājiem 2013. gada HCP kartes obligātas.

2.3. Sacensības notiek: Svētdien, 10. novembrī

 

3. Sacensību formāts un noteikumi

3.1. Sacensības notiek saskaņā ar Karaliskā un Antīkā Senterdrjūsas Golfa kluba apstiprinātiem golfa noteikumiem un golfa laukuma Viesturi vietējiem noteikumiem. 

3.2. Spēles formāts – komandas sacensības 18 bedres, CHAPMAN SYSTEM.

       -  Pāru kauss – komanda 2 spēlētāji.

       -  Sacensību formāts: Pasaulē šo formātu pazīst kā Chapman System vai Pinhurst 2 person scramble. Komandā ir 2 spēlētāji. Abi spēlētāji veic tee sitienus. Pēc tam A spēlētājs dodas pie B spēlētāja bumbas, bet B spēlētājs pie A spēlētāja bumbas. Pēc otrajiem sitieniem komanda nosaka bumbu, ko spēlēs tālāk (kā labāko). Ja tiek izvēlēta A spēlētāja bumba, tad trešo sitienu veic B spēlētājs. Ja pēc otrā sitiena kā labākā tiek izvēlēta B spēlētāja bumba, tad trešo sitienu veic A spēlētājs. Pēc otrā sitiena spēlē paliek tikai viena bumba. Tālāk bumbas izspēle notiek pamīšus , līdz tā tiek raidīta mērķī – bedrītē. Sacensībās uzvar komanda (pāris), kas veic vismazāk sitienus, izspēlējot 18 bedrītes, atņemot no kopējā sitienu skaita pāra HCP. 

3.3. Komandas kopējais HCP ir 40% no abu spēlētāju HCP summas, bet kura nevar būt lielāka par 60. Komandai, kurai HCP summa ir lielāka par 60, aprēķiniem pieņem HCP 60.

3.4. Tee: Kungi – Dzeltenās, Dāmas un Kundzes – Sarkanās, Seniori (no 55 gadiem) – Zilās, Jaunieši (līdz 12 gadiem) – Sarkanās. Latvijas Juniora izlases dalībnieki spēlē no dzeltenajām (puiši) un zilajām (meitenes) izsitienu vietām.

3.5. Sacensību laiks vienai spēlētāju grupai vienas bedrītes izspēlei 15 minūtes.

3.6. Spēlētāji ar HCP virs 36 sacensībās var piedalīties ar HCP 36.

3.7. Viesturu laukuma Slope index tiek piemērots.

3.8. Jaunieši un profesionāļi startē kopējā ieskaitē ar pārējiem.

 

4. Vietu dalīšana

4.1. Uzvar komanda ar zemāko Netto rezultātu ( Stroke – HCP ).

4.2. Ja vairākas komandas dala pirmo, otro vai trešo vietu, uzvar komanda ar zemāko HCP. Ja HCP, vienādi notiek “pēkšņās nāves” pārspēle. Pārspēle notiek uz 9. bedrītes, ja uzvarētājs nav noteikts, pārspēle tiek atkārtota.

 

5. Starta laiks

Starts plkst.10.00 vienlaicīgi no visām bedrītēm saskaņā ar izlozi. Reģistrācija 30 minūtes pirms starta.

 

6. Pieteikšanās un dalībnieku skaits

6.1. Dalībnieku skaits – 48.

6.2. Pieteikšanās sacensībām līdz 7. novembra, plkst.17.00. Pieteikšanās Golfa laukumā Viesturi. Tel. 26444390

6.3. Izloze notiks 7. novembrī, plkst. 17.00.

 

7. Dalības maksa un apbalvošana

7.1. Sacensību dalības maksa katram spēlētājam 15 LVL/21,34 EUR.

 Pusdienas iekļautas cenā. Pusdienas nodrošina Golfa laukuma Viesturi restorāns – Krogs „Vecmeita ar kaķi”.

7.2. Golfa Kluba Viesturi biedriem dalības maksai 50% atlaide ( 2013. gada biedra kartes obligātas).

7.3. Viesturu laukuma sezonas karšu īpašnieki no green fee maksas ir atbrīvoti, pārējiem green fee 10 LVL /14.23 EUR. Jauniešiem līdz 18 gadiem green fee 5 LVL/7.11 EUR. Visiem 10. novembra vārda dienas gaviļniekiem green fee bez maksas.

7.4. „Davis Golf Style Academy” Junioru programmas dalībniekiem Green fee par brīvu.

7.5. Balvas saņem komandas, kuras iegūst - 1., 2., un 3. vietu.                                          

7.6. Apbalvo tālāko sitienu Kungiem – 5./14. bedrītē, Dāmām – 8./17. bedrītē. 

7.7. Apbalvo tuvāko sitienu 2./11. bedrītē un 7./16. bedrītē.

7.8. Balvas no Golfa kluba Viesturi.

7.8.1. Speciālās balvas uzvarētājiem no Viesturu laukuma.

 

 

 

 

Sadarbība